Лудогорец показа, че е по-добър от Ференцварош и дори и с 10 души успя да постигне победа с 3:0 на стадион „Групама Арена” в Будапеща.

По този начин „орлите” си го върнаха на унгарците за отпадането в квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига.

Лукоки вкара още в 37-ата секунда и по този начин откри резултата, а в 39-ата минута след невероятен гол от фаул Форстър удвои. Бразилският бранител бе точен и в 64-ата минута.

След този мач от Лига Европа „орлите” са лидери в своята Група Н с актив от 6 спечелени точки и са все по-близо до класиране в директните елиминации.

Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Григоре бе изгонен в самия край на първото полувреме след втори жълт и респективно червен картон.

Неприятното за Лудогорец бе, че Лукоки и Сисиньо се контузиха и бяха принудително заменени.