Интер продължи победния си ход в Италия и надви с 2:0 при визитата на градския съперник Милан на "Сан Сиро".

В този мач отборът на Антонио Конте показа по-голямо желание за успех и в крайна сметка заслужено се поздрави с трите точки.

Победата дойде след гол на Брозович, който се разписа в 49-ата минута, като се наложи и системата VAR да се намесва, за да потвърди, че попадението е редовно и няма засада, и на Лукаку с глава в 78-ата минута.

На два пъти гредите спасяваха Милан, в края на мача страничния стълб уцели и защитникът на Милан Тео.

Така след този мач "нерадзурите" са лидери в класирането след 12 точки, след 4 изиграни кръга, докато техният противник е на 9-ото място в таблицата с актив от едва 6 точки.

Това е и трети пореден успех за Интер над Милан в шампионата.