Снимка: Булфото

Отборът на Лудогорец удари звучен шамар на руския ЦСКА Москва и започна ударно участието си в групите на Лига Европа. Разградчани победиха с 5:1 своя опонент на своя стадион, като изиграха феноменално второ полувреме.

Мачът започна малко злощастно за българския шампион, след като още в 11-ата минута гостите поведоха. При статично положение Игор Дивеев бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Ренан.

До 15-тата минута в актива на Лудогорец вече имаше две греди, а до края на полувремето с пропуски се отчетоха Марселиньо и Кешерю.

Лудогорец започна своя голов рецитал в 48-та минута с гол на Вандерсон след удар извън наказателното поле.

Две минути по-късно обратът вече бе факт. Недялков пусна пас зад защитата на московчани, а Лукоки прати топката в мрежата.

Кешерю вкара страхотен гол след още три минути - той намери десния ъгъл на вратата на Акинфеев с воле извън наказателното поле.

В 69-ата минута вече се очерта разгром, след като недялков се отчете с втора асистенция, а Кешерю вкара своя втори гол в мача.

В 73-тата минута румънският нападател оформи своя хеттрик, след като реализира дузпа за спъване на Марселиньо.