Снимка: Булфото

ЦСКА стигна до трудна победа над Царско село с 3:0 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Резултатът до някаква степен залъгва случилото се в срещата. Головете паднаха през второто полувреме, тъй като през първата част футболните достойства бяха доста оскъдни. Все пак "армейците" вдигнаха темпото и Али Соу (48'), Тиаго Родригес (75') и Жеферсон (81') успяха да се разпишат.

Taка ЦСКА стигна до третото място в класирането с актив от 19 точки, с 1 по-малко от втория Левски и 1 повече от Локомотив Пловдив. "Сините" и "смърфовете" обаче тепърва ще играят своите мачове от настоящия кръг.

Двубоят започна при спокойно темпо, като "червените" не предприемаха агресивни атаки и търпеливо изчакваха противниковата отбрана да се пречупи в даден момент.