България допусна нова неприятна загуба, след като отстъпи на Ирландия с 1:3 в приятелски мач, игран на стадион "Авива" в Дъблин.

Двата отбора спретнаха доста скучен мач, който в повечето време бе в тренировъчно темпо, като първото полувреме не предложи почти никакви футболни достойнства.

През втората част домакините успяха да поведат в резултата, благодарение на Алан Браун (56'), но малко след това Ивелин Попов (67'д.) възстанови равенството, след като бе точен от дузпа. Два бързи гола на Кевин Лонг (83') и Джеймс Колинс (86') обаче донесоха успеха за домакините.

Така България продължава да потъва в черната си серия. "Трикольорите" вече имат девет мача без победа. В тях нашите момчета направиха четири равенства и допуснаха пет загуби.