Лудогорец и ЦСКА завършиха 0:0 в голямото дерби от 5-ия кръг на efbet Лига.

Сблъсъкът в Разград беше много интересен, като и двата отбора създадоха отлични положения за гол.

Те бяха повече за разградчани, които доминираха след почивката, но така и не намериха пътя към вратата на Витаутас Черниаускас. В самия край пък Тиаго Родригес пропусна да донесе успеха за гостите.

По този начин "орлите" в четвърта поредна среща не успяха да вкарат гол на ЦСКА във всички турнири – 0:1 за Купата на България и три поредни нулеви равенства за първенството.

Лудогорец все пак се изкачи еднолично на върха с 11 точки, благодарение на победата на Берое с 3:1 над Левски насред София. "Армейците" пък събраха 8 точки и заемат 5-та позиция.