Лудогорец съвсем очаквано нямаше никакви проблеми с исландския Валур на своя "Лудогорец Арена" и постигна победа с 4:0, като по този начин се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа след общ резултат 5:1.

Следващият противник на "орлите" е ТНС от Уелс, който също се очертава като лек съперник и по всяка вероятност отборът на Стойчо Стоев няма да има особени трудности да се справи и с него, и да се класира за плейофите, за влизане в групите.

Битон вкара в 7-ата минута, а Икоко в 22-ата минута успокои домакините и удвои аванса им. В 82-ата и 84-ата минути Швиерчок вкара две попадения и оформи крайния резултат.

Отборът надигра по всякакви параграфи своя опонент и в крайна сметка можеше да вкара и още попадения в неговата врата.

Освен това победата е и първа за родния шампион в Европа през настоящото издание в турнира.