Левски се класира за 2-ия квалификационен кръг на Лига Европа, след като постигна нова победа над Ружомберок. "Сините" отново се наложиха с 2:0 и с общ резултат 4:0 елиминираха съперника от Словакия.

Головете пред празните трибуни на "Vivacom Arena – Георги Аспарухов" бяха дело на Давиде Мариани и новото попълнение Дени Алар. Швейцарецът беше точен в 32-ата минута, а с основна заслуга за попадението беше младият Станислав Иванов. Австриецът пък вкара в самия край след удар от воле. Успехът за българите можеше да бъде много по-изразителен, ако не бяха трите пропуска на резервата Здравко Димитров в заключителната част на сблъсъка.

Следващият съперник на Левски ще бъде победителят между Петрокуб (Молдова) и АЕК Ларнака (Кипър), които играят реванш в момента. Първият мач ще се състои на 25 юли, реваншът на 1 август.