Бразилия спечели трофея от Копа Америка за девети път в своята история, след като на финала на турнира победи Перу с 3:1.

Така отборът триумфира на домакинския си турнир и в крайна сметка  завоюва един от най-големите трофеи в международни състезания.

За последно „златистите” вдигнаха това отличие през 2007 година, но оттогава имаше голяма суша, в която отборът не можеше да го спечели отново.

Евертон даде аванс на бразилците още в 15-ата минута, а Гереро изравни от дузпа в 44-ата. В третата минута от продължението на първата част Жесус успя да върне аванса на „златистите”.  Крайният резултат в срещата оформи Ричарлисон от дузпа в 90-ата минута.

Домакините от Бразилия иначе завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Жесус в 70-ата минута.