Челси успя да спечели трофея от Лига Европа, след като на финала в Баку разби Арсенал с 4:1.

Първото попадение в мача бе дело на Жиру, който вкара с глава в 49-ата минута и по този начин наказа своя екстим. Педро бе точен в 60-ата, а Азар вкара два гола в 65-ата минута от дузпа и 72-ата, за да оформи крайния успех на тима си. Попадението за другия лондонски тим бе на Иуоби в 69-ата минута.

Това е и първи трофей на Маурицио Сари начело на отбора, но бъдещето му със сигурност още не е ясно, тъй като името му се свързва и с отбора на Ювентус, както и с този на Рома.

Лондончани за втори път в своята история печелят трофея, след като отборът грабна същата титла и през сезон 2012/2013.

При всички положения със спечеленото отличие може спокойно да се каже, че сезонът за "сините" е успешен.

За Арсенал пък в крайна сметка остана горчилката, а Унай Емери не успя да прибави още един трофей от втория по сила европейски турнир към своята витрина.

Известно е, че той успя да спечели на три пъти отличието със състава на Севиля.