Черно море победи Лудогорец с 2:1 в двубой от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Тича".

Срещата предложи основно битка в средата на терена и рядко се стигаше до опасности пред вратите на Иван Дюлгеров и Ренан. Все пак през първото полувреме двата отбора си размениха по един гол като и двете попадения бяха отбелязани от статични положения.

Първо Георги Илиев (20') даде аванс на домакините след великолепен изстрел от пряк свободен удар. Малко по-късно Драгош Григоре (34') възстанови равенството, след като засече центриране от корнер.

През втората част играта стана по-открита и Илиев (52') отново блесна със страхотно изпълнение на странична ножица. До края на мача "моряците" пропуснаха още две чисти положения, които можеха да направят победата още по-убедителна.

Така Лудогорец остава със 70 точки на първото място, давайки нови надежди на ЦСКА, който ако победи Ботев Пловдив в понеделник, ще се доближи на 2 пункта от разградчани. Черно море пък вече е на 4-ото място с 48 точки, с 1 повече от "канарчетата" и Берое.