Локомотив Пловдив победи със 7:6 след дузпи като гост Етър в първия четвъртфинален двубой в турнира за купата на България, а в герой се превърна вратарят на "черно-белите" Илко Пиргов, спасил три 11-метрови удара.

Още в седмата минута на двубоя на "Ивайло" Аласана Мане подаде към Велко Батрович, който пропусна за Крум Стоянов и той подаде към непокрития Румен Руменов, шутирал неточно от наказателното поле.

В 26-ата минута Милчо Ангелов овладя топката в наказателното поле и опита да премине Димитър Везалов. Стражът Илко Пиргов излезе до страничната граница на наказателното поле и отби топката в ъглов удар.

Домакините бяха преследвани от лош късмет преди почивката, защото Аласана Мане и Даниел Младенов напуснаха принудително игра заради контузии. Техните места на терена бяха заети съответно от Никола Колев и Иван Стоянов.