Снимка: Bulphoto.bg

Левски и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" поведоха в 35-ата минута след много спорна дузпа, която беше вкарана от Давиде Мариани. В началото на второто полувреме защитникът Кристиян Димитров изравни с 4-ия си гол през сезона.

Мачът Левски – Ботев Пловдив в снимки

Малко по-късно Лъчезар Балтанов беше изгонен от игра за втори жълт картон, но до края "канарчетата" удържаха равенството. Така Ботев прекъсна черната си серия от 21 поредни загуби на "Герена" и остава на 4-то място в класирането.

Левски заема 3-та позиция и пропусна отлична възможност да доближи лидера Лудогорец, който вчера направи 0:0 с Берое в Разград.