Снимка: Bulphoto.bg

Общ преглед
Левски победи с 1:0 големия съперник ЦСКА в мач от 23-ия кръг на Първа лига и отново мечтае за първа титла от 2009 година насам!

Вечното дерби на националния стадион не мина и без скандални съдийски отсъждания, които натежаха за крайния му изход. В заключителните минути на първото полувреме главният съдия Владимир Вълков пресилено изгони Едвин Джеси с директен червен картон, което се оказа решаващо.

И малко след това "сините" стигнаха до важния успех. Както и през есента, това стана с автогол, този път дело на Стивън Перейра, който се разписа в собствената си врата с глава.

С успеха Левски измести ЦСКА от 2-то място. Двата гранда имат по 48 точки, но 26-кратният първенец на България е с по-добри показатели в директните двубои. Лидер е Лудогорец с 5 точки аванс, които в плейофите лесно могат да бъдат заличени.