Снимка: Булфото, архив

Лудогорец завърши 1:1 с Ботев Пловдив във втория си пролетен мач и остава без победа за 2019-а година. Двата отбора си размениха по един гол през второто полувреме, но общо взето равенството е логично с оглед на действията на двата отбора.

"Зелените" остават начело в класирането с 53 точки, с 8 пред ЦСКА, който по-късно днес играе с Ботев (Враца) у дома. Ботев (Пловдив) е на 4-о място с 39 точки.

Първото полувреме премина при доста ниско ниво, като голови положения и прилични атаки почти липсваха. В 8-ата минута на два пъти Ботев можеше да стигне до гол, като последователно Джонатан Перейра и Тодор Неделев стреляха, като особено този на Неделев беше безобразно слаб.

В 30-ата минута се откри полувъзможност за Васил Шопов, който също не беше точен. За отбора на Лудогорец единствения неточен удар беше на Вандерсон.