Кошмарно начало за Полша и Роберт Левандовски на Мондиал 2018! Дружина полска падна лошо 1:2 от коравия отбор на Сенегал след автогол и брутална грешка в защита. В 37-ата минута удар извън пеналта на Идирса Гай се отби от Тиаго Ционек, топката излъга вратаря Шчесни и се оплете в мрежата.

В 60-ата поляците рухнаха, след като резервата Беднарек и Шчесни подариха топката на връхлитащия Нианг, който се освободи на празна врата и направи 2:0. В края Полша все пак се върна в мача с гол на халфа Криховяк с глава, но за повече нямаше време.

Стартът за Полша се оказа пълен провал и заради яловата игра в атака. Левандовски имаше едва една възможност да отбележи гол, но вратарят на Сенегал Н'Диайе изби удара му от фаул през второто полувреме.

Така африканците, които впечатлиха с агресивната си и скоростна игра, излязоха начело в класирането на група "Е" заедно с отбора на Япония, който по-рано днес излъга Колумбия с 2:1.