За първи път в своята история Барселона постигна три поредни победи над Реал Мадрид на стадион "Сантяго Бернабеу" в Ла Лига, след като спечели голямото дерби с 3:0.

Двата гранда си размениха по едно полувреме, като през първите 45 минути шампионите диктуваха събитията на терена, но гол не падна. Малко след подновяването на играта Луис Суарес откри резултата, благодарение на страхотен рейд през центъра на Иван Ракитич. В 64-ата минута Дани Карвахал беше директно изгонен от игра, след като спря топката с ръка на голлинията. Лео Меси не сбърка от бялата точка, за да реши изхода на "Ел Класико". В продължението Алейш Видал оформи класическия успех за гостите.

По този начин аржентинският гений отбеляза 15-то си попадение в дома на Реал и общо 25-то в 37 сблъсъци срещу "белите", което е абсолютен рекорд. С успеха Барса дръпна с 14 точки пред европейския първенец, който е с мач по-малко, но още през декември титлата изглежда мираж за Кристиано Роналдо и компания.