Снимка: Gol.bg

Националният отбор на България победи с 1:0 участника на световното първенство Саудитска Арабия в контролна среща, играна в Лисабон.

Преди почивката и двата отбора пропуснаха по едно чисто положение. Първо Спас Делев не успя да се разпише сам срещу вратаря, а в 44-ата минута фрапантна грешка на Николай Бодуров едва не доведе до попадение във вратата ни, но Михаил Александров изби от голлинията.

След почивката Пламен Илиев се отличи с няколко страхотни спасявания, а в 81-ата минута Ивелин Попов с глава откри резултата. Малко след това Саудитска Арабия остана с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Аларби Мансур за много груб фаул.

До края не падна нов гол и по този начин националите ни записаха първа победа извън София под ръководството на Петър Хубчев.