Барселона стана четвъртият отбор, който преодолява дефицит от четири гола в елиминациите на Европейските клубни турнири по футбол.

Каталунците победиха Пари Сен Жермен на "Камп Ноу" с 6:1 в среща-реванш от осминафиналите на Шампионскката лига снощи и наваксаха изоставането си от 0:4 от първия мач, за да продължат напред.

За последно подобно нещо постига Реал Мадрид през сезон 1985/1986 година, когато на осминафиналите в турнира за купата на УЕФА губи с 1:5 като гост на Борусия Мьонхенгладбах, но в реванша печели с 4:0 и се класира за четвъртфиналите.

Преди това Партизан елиминира Куинс Парк Рейнджърс на 1/16 финалите за купата на УЕФА след 2:6 в първия мач като гост и 4:0 в реванша в Белград през сезон 1984/1985, а първи в историята четири гола дефицит наваксва Лейшоеш (Португалия) в предварителния кръг на турнира за КНК през 1961/1962 срещу Ла-Шо-дьо-Фон (Швейцария) след 2:6 в първия двубой и 5:0 в реванша като домакин.