Уелс удиви Европа с нов подвиг! Храбрите британци удариха с 3:1 звездния отбор на Белгия в голям мач от четвъртфиналите на Евро 2016 и продължават да мечтаят за купата. За място на финала тимът на Крис Коулман ще играе с Португалия на 6 юли в Лион.

Белгийците започнаха ударно с ранен гол на Раджа Нианголан, но Уелс изравни до почивката чрез капитана Ашли Уилямс, а през второто полувреме Робсън-Кану и Сам Воукс довършиха съперника.

Така Уелс пренаписа футболната си история, като се класира за финалната четворка на голям шампионат за пръв път. Преди 58 години британците записват първото си и досега последно участие на голям форум - световното първенство Швеция. Тогава достигат до четвъртфиналите, където губят минимално 0:1 от бъдещия шампион Бразилия с победен гол на легендарния Пеле.