Ливърпул осъществи фантастичен обрат с 10 души при визитата си на Кристъл Палас, след като победи с 2:1 в среща от 29-ия кръг на Висшата лига.

Ледли даде аванс на домакините в 48-ата минута, а Фирмино изравни след много груба грешка на Макарти в 72-ата минута. В 95-ата минута Бентеке донесе успеха на своите след дузпа, която бе леко спорна.

Гостите останаха с човек по-малко в 62-ата минута, когато Милнър бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Като цяло домакините бяха по-добрият отбор в повечето моменти от този мач и през първото полувреме дори нацелиха греда чрез Адебайор. След червения си картон обаче гостите се активизираха и тотално надиграха противника си до края на срещата.

След успеха Ливърпул е с 44 точки и заема 7-ото място, като тимът е на 6 точки от топ 4.