Порто победи с 2:1 Челси в дербито от група G на Шампионска лига. Успехът на "драконите" беше напълно заслужен, тъй като напълно надиграха лондончани, които се представиха безобразно в защита.

Домакините поведоха в 38-ата минута чрез Андре, но секунди преди края на първото полувреме Уилиян изравни от фаул. Крайният резултат оформи Майкон през второто полувреме.

Интересното е, че това беше първо завръщане на мениджъра на "сините" Жозе Моуриньо на мястото, откъдето тръгна като треньор за големия футбол - "Ещадио до Драгао". Специалният обаче едва ли ще запомни събитието с добро, защото за пореден път през сезона футболистите му играха безобразно.

В другия мач от групата Динамо Киев се наложи при гостуването си на Макаби Тел Авив на Славиша Йоканович. Така в класирането украинският колос и Порто имат по 4 т., Челси е с 3, а израелците са на дъното без спечелена точка.