Тотнъм разнебити Манчестър Сити с 4:1 в мач от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн".

"Гражданите" откриха резултата в средата на първата част чрез Кевин Де Бройне, но точно преди паузата Ерик Дайер изравни с далечен снаряд. И при двата гола обаче останаха съмнения за засада.

Малко след почивката Тотнъм осъществи пълен обрат. Тоби Алдервейрелд се извиси в наказателното поле и засече с глава центрирането на Ламела.

Десетина минути след това Кейн увеличи аванса на своите, правейки добавка отблизо при гредата на Ериксен от фаул. В 79-ата минута Ламела оформи крайния резултат.

Манчестър Сити остава на върха с 15 точки, но вече прави втора поредна грешна стъпка. До този кръг "гражданите" имаха само два допуснати гола за шест кръга. Тотнъм събра 12 точки и се изкачи на пето място в таблицата.