Парагвай отново се оказа "черна котка" за Бразилия и на второ поредно издание ги изхвърли от Копа Америка.

"Селесао" отстъпи на своя противник с 3:4 след дузпи, след като срещата завърши при равенство 1:1 в редовното време.

Интересното е, че и в предишното издание на турнира бразилците отпаднаха на 1/4-финалите именно от Парагвай.

Мачът иначе започна много силно за "Златистите" и още в 15-ата минута те стигнаха до попадение чрез Робиньо с което откриха резултата.

Дани Алвеш получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Робиньо с удар от движение я засече в мрежата на противниковия отбор.

Парагвайците обаче реагираха като ужилени и започнаха да правят атака след атака в търсенето на изравнителен гол.

В 70-ата минута Тиаго Силва игра с ръка в наказателното си поле и съдията посочи дузпа, която бе реализирана от Дерлис Гонзалес.

Така срещата завърши при реми и директно се стигна до дузпи, без да се играят продължения.

При дузпите Евертон пропусна втората дузпа за бразилците, а Дъглас Коста също не успя да реализира от "бялата точка".

Надеждите на "Селесао" обаче се върнаха след пропуска на Роке Санта Крус, но Гонзалес вкара решителната дупа за "Гуараните" и ги прати на 1/2-финал.