Бразилия отива на 1/4 финалите на Копа Америка 2015. Тимът победи Венецуела с 2:1 в последния мач от Група С. Така бразилците грабнаха три точки и заеха първото място в групата.

Звездата на Бразилия Неймар пропусна мача, заради наказание. Това обаче не се оказа проблем за тима му.

Резултатът бе открит от Тиаго Силва в 9-ата минута. По-късно Роберто Фирмино го удвои (53). Николас Федор оформи крайното 2:1 само шест минути преди края на редовното време.

Бразилия вече има актив от 6 точки и на четвъртфиналите ще се изправи срещу националния тим на Парагвай. От своя страна Венецуела отпадна от турнира, тя е на последното място с 3 точки.