САЩ изненадващо, но напълно заслужено победи Германия с 2:1 приятелски мач, който се игра на стадион "Райненергищадион" в Кьолн. Водените от близките приятели Йоахим Льов и Юрген Клинсман отбори играха офанзивно и създадоха доста интересни положения.

Световният шампион откри резултата още в началото на първото полувреме чрез Марио Гьотце, но преди паузата Дискеруд изравни за гостите при поредната опасна атака.

През второто полувреме и двата отбора направиха доста промени, които се отразиха на темпото на мача. Въпреки това янките имаха по-добрите възможности и три минути преди края Боби Ууд разстреля Цилер. За да бъде драмата пълна, в последните секунди на добавеното време Германия тресна напречната греда чрез Сами Кедира.