Ювентус победи с 1:0 Монако в първа четвъртфинална среща в Шампионска лига. Успехът за домакините донесе Артуро Видал с гол от дузпа в 57-ата минута.

Наказателният удар обаче беше много спорен. Рикардо Карвальо фаулира Алваро Мората на линията на наказателното поле, но чешкият съдия Павел Краловец посочи бялата точка, откъдето чилийският национал не сбърка.

Двата отбора направиха отличен двубой с много положения и пред двете врати. ”Монегаските” трябва да съжаляват, че не вкараха гол на чужд терен, а с основна заслуга за това е вратарят на торинци Джанлуджи Буфон, който напомни за най-добрите си години и спаси всичко възможно.

В 70-ата минута на терена се появи и Димитър Бербатов, но бившият национал не успя да помогне на съотборниците си да предотвратят загубата. Пред него се откри отлична възможност за гол малко след като влезе в игра, но я пропиля.

Реваншът е другата седмица на стадион „Луи II” във Франция.