Барселона попиля Леванте с 5:0 в двубой от 23-ия кръг на испанската Ла Лига, който се игра на стадион "Ноу Камп". С хеттрик блесна Лео Меси.

Каталунците започнаха да доминират още от самото начало и четвърт час след началото на мача поведоха с елегантно изпълнение на Неймар. Към края на първата част Лео Меси ознаменува своя мач №300 за Барса в Ла Лига с попадение, което той реализира с десния крак.

Преди да изтече един час игра Меси реализира втория си гол в срещата, получавайки подаване от Педро. В средата на втората част аржентинецът оформи своя хеттрик, вкарвайки отсъдената за нарушение срещу Неймар дузпа.

Резервата Луис Суарес пък имаше нужда само от пет минути, за да вкара един от най-красивите голове. Уругваецът изправи зрителите на крака, вкарвайки ефектно със задна ножица.

След 11-тата си поредна победа във всички турнири Барса събра 56 точки на второто място. Леванте остава предпоследен с 19 пункта.