Снимка: Булфото

Левски тресна с 8:0 Вихрен в първата си контрола за годината. Проверката се игра на градския стадион в Сандански.

Хеттрик за "сините" заби Валери Домовчийски, по един добавиха Луис Педро, Илия Димитров, Роман Прохазка, Ради Цонев и Бедоя. Контролата бе неофициален дебют за Стойчо Стоев начело на Левски.

Гостите започнаха атакуващо контролата и още в самото начало натиснаха здраво домакините в собствената им половина.

В петата минута Валери Домовчийски се озова сам срещу Пангев, но стреля в аут. Левски продължи да атакува и две минути по-късно успя да вкара.

Тогава Бедоя центрира от ъглов удар, при което Пангев не се намеси добре, топката достигна до Домовчийски и той без проблеми опъна мрежата на Вихрен за 0:1.

Това бяха силните минути на "сините" и в следващата си атака те вкараха втори гол. Мики Орачев центрира в наказателното поле на санданчани, където Домовчийски отново заби попадение за 0:2.

Играчите на Вихрен се опитаха да върнат един гол, но удар на Пехливанов мина встрани от вратата на Йоргачевич. В 24-ата минута Бедоя се озова на чиста позиция, но стреля в аут.

Пет минути по-късно Краев излъга защитата на домакините и намери Луис Педро, който не сгреши за 0:3.

Левски започна мощно второто полувреме и набързо вкара нови два гола. В 52-ата минута Роман Прохазка намери отлично Илия Димитров и той без проблеми направи 0:4.

Три минути по-късно "сините" забиха ново попадение, този път точен бе Роман Прохазка. Домакините бяха в нокдаун, а сините правеха каквото си поискат на терена и се забавляваха.

След час игра Левски опъна за шести път мрежата на домакините, като точен този път бе Ради Цонев. 0:7 пък направи Валери Домовчийски в 75-ата минута, а пет минути по-късно Бедоя оформи крайното 0:8.

Така футболистите на Левски заслужено записа разгромна победа в първата си контрола за годината.