Уест Хям се класира за 4-ия кръг на ФА Къп след уникална драма срещу Евертън и успех от 9:8 след рулетката на дузпите.

Maчът между двата тима се превърна в спиращ дъха спектакъл. Срещата завърши при равенство 1:1 в редовното време и 2:2 след двете продължения, като в крайна сметка се стигна до дузпи.

Сблъсъкът бе преиграване от 3-ия кръг на турнира.

Валенсия даде аванс на домакините, след като от близка дистанция прати топката в далечния ъгъл и така в 51-ата минута "Чуковете" вече водеха в резултата.

Гостите получиха тежък удар, след като в 56-ата минута Макгийди бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Миралас обаче изравни след уникален гол от фаул в 82-ата минута, като прати топката неспасяемо след много техничен удар в близкия ъгъл на противниковия страж.

Шокиращото се случи в 97-ата минута, първото продължение след редовното време, когато Лукаку бе намерен от Миралас пред вратарското поле и реализира за пълния обрат.

Коул пък изравни в 113-ата минута, след като се разписа от близка дистанция, след свалена с глава топка от Томкинс.

В крайна сметка се стигна до дузпи. Нейсмит изпусна за Евертън, но Даунинг пропусна да донесе успеха на своите, след като изтърва ключовата дузпа за 5:4.

Футболистите на двата отбора вкараха следващите дузпи и се стигна до там, че двамата вратари трябваше да изпълняват.

Стражът на гостите Роблес обаче разтресе напречната греда, а при съдбовната дузпа Адриан вкара и така прати отбора си напред в турнира.