Минималните надежди на Ливърпул за нещо повече от място в Топ 4 се изпариха след поражение от Челси с 1:2 в двубой от 11-и кръг на английската Висшата лига, игран на стадион "Анфийлд".

"Мърсисайдци" откриха резултата в деветата минута чрез Джан, при чийто удар се получи щастлив рикошет в тялото на Гари Кейхил. Малко след това обаче самият Кейхил изравни, оставайки непокрит при изпълнение на корнер.

Челси заигра по-силно след почивката и в средата на второто полувреме Диего Коста реализира десетия си гол за сезона след пробив на Аспиликуета отляво.

Две минути преди края на редовното време реферът Антъни Тейлър спести чиста дузпа в полза на Ливърпул, когато не маркира игра с ръка на Кейхил.

Лидерът Челси събра 29 точки на върха, докато Ливърпул остава на седва позиция със скромния актив от 14 пункта.