Снимка: Булфото

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 11-ия кръг на родния шампионат, състоял се на стадион "Българска армия" в столицата.

Двата тима изиграха много скучно първо полувреме, в което единствено Серджиу Буш имаше изгодно положение, но той не уцели опразнената врата от малък ъгъл.

В средата на второто полувреме светкавична контраатака на "червените" матира техния противник. Луис Суарес бе изведен отляво и подаде към Тони Силва, който не сбърка в малкото наказателно поле.

До края на срещата столичани се активизираха и имаха няколко добри възможности за втори гол, но вратарят на Ботев бе на висота.

ЦСКА събра 26 точки и се бетонира на първото място, докато Ботев е шести с 18 пункта на сметката си.