Порто се класира на четвъртфинал за Лига Европа, след като завърши 2:2 като гост на Наполи. Драконите продължават напред след успеха 1:0 у дома и общ резултат от двата мача 3:2. Два гола в рамките на 7 минути през второто полувреме стигнаха за класирането на португалците.

Наполи игра много силно през първото полувреме и откри резултата чрез Горан Пандев. Италианците трябва да съжаляват, че пропуснаха много положения. След паузата Порто изравни с първия си точен удар в мача. Разписа се резервата Гилас.

Този гол разстрои играта на Наполи и гостите удариха греда веднага след това чрез Дефур. В 76-ата минута Рикардо Куаресма се разходи из защитата на Наполи и с хубав удар под гредата направи 2:1.

В добавеното време резервата Дуван Сапата изравни, но това не бе достатъчно за Наполи след загубата в първия мач с 0:1.