снимка: Bulgaria On Air

Отборът на Ривър Плейт се наложи като домакин над Химнасия Ла Плата с минималното 1:0. Така отборът от Буенос Айрес се изравни по точки с Естудиантес и си дели четвъртото място в класирането с тях.

Голът падна боени секунди преди края на първото полувреме, когато разконцентрираната игра на защитата на Химнасия беше наказана. Фернандо Кавенади открадна топката малко след централната линия и я подаде към Леонардо Понцио.

Нападателят без много да се суети стреля и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата без да остави шанс на вратаря.

Резултатът се запази до края на мача и Ривър Плейт взе трите точки, по колкото имат и отборите на Олимпо, Архентинос Хуниорс, Естудиантес и Росарио от началото на втората фаза на шампионата.