Снимка: архив, БТА

Лидерите в класирането Лудогорец и Ботев не успяха да се победят в дербито от 11-ия кръг на А група, завършвайки наравно 0:0.

Лудогорец остава на върха в шампионата и след този кръг с 25 точки, но Ботев може да бъде изместен от Литекс, ако  "оранжевите" спечелят гостуването си на Берое.

Първото полувреме бе равностойно и двата тима предимно се надлъгваха в средата на терена. Анисе от Ботев изпусна сам срещу вратаря, а в 45-ата минута удар на Марселиньо от воле мина на сантиметри от гредата.

Лудогорец започна много активно вторите 45 минути, а появилият се на почивката Михаил Александров бе постоянна заплаха за Ботев. Домакините бяха малко по-добрият отбор през второто полувреме. До края на срещата резултатът се запази, въпреки че Лудогорец може да съжалява повече за това.