Дипломатите от малката европейска държава Сан Марино спечелиха световната купа по футбол за дипломати на първенството, проведено в Германия, съобщи АФП.

Сан Марино би Босна и Херцеговина с 5 на 2, а домакините се класираха на трето място, след като се наложиха над Унгария с 5 на 3.

Тайната на успеха на отбора на Сан Марино са първокласните му играчи, от които по-голямата част редовно взимат участие в аматьорски шампионати.

Победителите заеха и 158 място (от общо 205 страни) в класацията на Международната футболна федерация ФИФА.

Двадесет и четири отбора от дипломати от цял свят, които работят в Германия, участваха в това мини-състезание, организирано само три месеца преди започването на Световното по футбол, което ще се проведе от 9 юни до 9 юли.