Димитър Телкийски се разписа за победата над Хасково

Левски се класира за третия кръг на турнира за Купата на България, след като надигра с 2:0 като гост тима на Хасково.

Пред препълнените трибуни на своя стадион, домакините започнаха със самочувствие мача и без грам притеснение, че играят срещу столичния гранд. В края на първото полувреме обаче класата и "сините" пролича.

Набиращият все повече популярност сред агитката на Левски Емил Ангелов откри резултата в 40 минута. Младокът, който се разписа и срещу Динамо в Букурещ, се прокрадна в наказателното поле без защитата на Хасково да го усети и не се поколеба да прати топката в мрещата.

През второто полувреме домакините пробваха на няколко пъти да тормозят вратарят на Левски Георги Петков, но той се спраби перфектно с далечните им удари. Димитър Телкийски провъзгласи столичани за крайни победители с гол в 71 минута.