Играчите на Арсенал ликуват със спечелената купа. Снимка: АП.

Отборът на Арсенал спечели Купата на Англия след като победи Манчестър Юнайтед с 5:4 след изпълнение на дузпи. Срещата бе играна пред 71,876 зрители на Милениум Стейдиъм в Кардиф.

Вратарят на „топчиите” Йенс Леман се превърна в герой за своя отбор, след като отрази втората дузпа на Юнайтед, изпълнена от Пол Скоулс. Останалите попадения за Арсенал нанизаха Лаурен, Люнгберг, Ван Перси, Ашли Коул и Патрик Виейра. За „червените дяволи се разписаха Рууд ван Нистелрой, Кристиано Роналдо, Уейн Рууни и Рой Кийн.

Превъзходството през по-голяма част от игровото време бе на страната на Манчестър Юнайтед, но добри положения за гол пропуснаха Уейн Рууни и ван Нистелрой. Попадение на Рио Фърдинанд пък бе отменено в 19-та минута на двубоя.

Арсенал създаде най-добрата си възможност пред Рой Керъл през второто полувреме, когато Роберт Пирес стреля над вратата. В 119-ата минута Хосе Антонио Рейес получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Двата състава се представиха пред Роб Стайлс в следните състави:

Aрсенал : Леман, Лаурен, Туре, Сендерос, Коул, Фабрегас (Ван Перси 86), Виейра, Силва, Пирес (Еду 115), Бергкамп (Люнгеберг 65), Рейес

Ман. Юнайтед : Керъл, Браун, Фърдинанд, Силвестре, О'Ший (Форчън 77), Флечър (Гигс 91), Кийн, Скоулс, Роналдо, ван Нистелрой, Рууни