22

ВЧК

преди 2 години

Поредната мърлявщина и недобросъвестност. Като сервизен техник съм се нагледал на всякаква Ганьовщина и извращения заради единия мързел и бързане.... Като започнем от топките изолирбанд и свършим с пирони в бушоните.Що се отнася за заземлението или зануляването на контакти и работни съоръжения за повечето майстори това са глупости които само губят ценно време за ракия със салата пред телевизора..

21

Анонимен

преди 2 години

Поредния млад човек, загинал по нелеп начин в нашата прокълната държава. Кога ще има реформа в прокуратурата, та да има някакъв контрол.

20

Хипотеза

преди 2 години

При заземяване задължително трябва да се монтира дефектнотокова защита. Ако не е монтирана ДТЗ на инсталацията, трябва да се направи зануляване. Занулен електроуред с метален корпус задължително трябва да се изолира от земята. В противен случай уредът е на практика заземен и при поява на утечка максимално токовата защита не сработва. При външен монтаж такава изолация на практика не може да се постигне заради влагата, затова трябва да се предвиди ДТЗ.

19

Тъжно

преди 2 години

Бащата е електротехник, но не е съвсем ясно какво говори. Проблемът е че уредът е бил заземен и е дал утечка. Ако беше занулен утечката щеше да предизвика сработване на максимално токовата защита (бушона) още при поява на утечката. Затова на заземена верига се слага дефектнотокова защита, която в случая или не е била инсталирана или е дефектирала.

18

Анонимен

преди 2 години

До Киро Опитвате се да си въобразите, че ако уредът беше занулен, а не заземен, пак щеше да стане тази беля? Определено не сте в час! Добре изпълненото зануляване върши отлична работа.

17

Сигурно ли е

преди 2 години

Всяка техника дефектира и може да се появи утечка. Затова се слагат защити и/или се извършва периодична инспекция. Между другото дефектнотоковата защита трябва да се тества всеки месец, има си бутонче което се натиска. Иначе слепва и не сработва при нужда. В новото строителство на всяко табло се слага, но кой е информиран и кой си "губи времето" за да го прави? *** е най-умният и богат в света, затова и ваксини не си слага.

16

Перниканец

преди 2 години

220-волтов ток...?!? Колко сте неграмотни господа днесаджии...Но нема да ви обяснявам, че електротехника се учи в седми клас, а там поне половината от вас не са били.

15

Анонимен

преди 2 години

Скоро слагахме климатик за две стаи и си има схема на монтажа от таблото до заземяването и трябва да си много зян за да офазиш корпуса

14

До Някой 14

преди 2 години

Щепселът Шуко се ползва в цяла европа и си има заземяване както всички останали стандарти по света. Дефектнотоковата защита няма нищо общо с това има ли заземяване или няма и какъв е щепселът. Вярно, при инсталирана защита човекът нямаше да умре, но ако не може да се осигури контрол върху заземяването, което се прави от сигурно 100 години, как ще има контрол дали веригата е защитена? За лична отговорност не говорим, в антиваксърското гето това е *** дума.

13

до14-някой

преди 2 години

Това не е вярно! Технически ДТЗ може а се монтира точно преди контакта, като се размножи нулевия проводник на две преди ДТЗ. След нея само три проводника до консуматора. Това е достатъчно, като временно решение, докато се смени цялата инсталация.Риск обаче пак има, защото може да прекъсне нула, или да объркат нещо в трафопоста и т.н. По скоро проблемът е, че всеки пипа без да има нужните знания.

12

Анонимен

преди 2 години

Мога от сега да кажа, че никой не е виновен. Климатикът ще да е монтиран от някой пишман техник, който някога е дошъл, свършил е работата, и си е отишъл. Платено му е на ръка, без касова бележка, за да не плаща данъци, *** сега и го търси.

11

Анонимен

преди 2 години

До 7. Киро е прав. Стандартите в България отговарящи на ЕС се предвижват Бавничко, Бавничко и яваш, яваш. Това е така защото политиците са ни КАЛПАВИ и хитри. Бягат от отговорност

10

някой

преди 2 години

До: Киро (номер 7) Това което се правеше досега е т.нар. щепсел тип "Шуко". Според новия правилник трябва да има дефектнотокови защити по трипроводните линии. Много от инсталациите обаче са стари и са с два проводника, тоест няма техническа възможност за монтаж на дефектнотокова защита.Може и този случай да е такъв.

9

У

преди 2 години

Защитното зануляване работи на принципа, че ако уредът се повреди и офази, протича ток между корпуса и зануляващия проводник и изключва предпазителя по ток. Даже да го вдигнеш пак изключва. Условието е да има здрав нулев проводник, защото прави пълно "късо" и здраво гърми. Този климатик вероятно е работил така седмици или месеци, това е мърляв монтаж. Принципно има 4 проводника между двете тела и 3 от вътрешното до щепсела. Контактът трябва да е поне шуко-занулен или трипроводен с ДТЗ. Жалко!

8

някой

преди 2 години

Тук в България хората не са чували за дефектнотокова защита. Нивото на техниката е от малко след 9.09.1944 г. Но има напредък - кабелите са вече със пластмасова изолация и няма с хартиено маслена.

7

Типичен пример

преди 2 години

За това, че високата смъртност у нас не се дължи на здравната система, а на малоумието.

6

Дзен

преди 2 години

Не е само до кой е виновен, българинът като цяло е безхаберен що се отнася до електричество!

5

да ама не

преди 2 години

Госпожо *** .не пишете неверни неща .Ако има фаза нула и зануляване непременно ще убие някого .Трябва да има фаза , нула и заземление като нулата и земята не са едно и също.

4

Киро

преди 2 години

Няма Фаза, Нула и зануляване, тов не го е каза ел. Техник. Заземяване е жълто-зелената жица, кафявата е фаза, синята е Нула (неутрална). В България като цяло няма заземяване, затова в жилищните сгради вързват земята за нулата, което не е оптимално решение.

3

Анонимен

преди 2 години

А възможно и от краден ток да е!