Архив: Булфото
fallback

"Мадара Юръп“ - инвеститорът в проекта "Black Sea Gardens" в местността Карадере, обяви, че действителните собственици на компанията са Франсиен Гейл Уикъм, Юън Гейл Шорт, Найджъл Върнон Шорт, Луиз Елизабет Шорт, Марк Джон Дейвис, Сара Джанет Дейвис, Никълъс Дейвид Гъливан и Пол Райли.

"Фамилията Шорт е развила голям семеен бизнес със стомана и нейна фирма е била класирана на 18 място в топ 100 на британските компании. През 2003 г. фамилията продава бизнеса си на водещата компания "Брамбълс“, Австралия. След това фамилията инвестира средствата си в редица проекти, сред които е и проектът за ваканционен еко комплекс на българското черноморие „Блек Сий Гардънс Еко Ризорт“. Част от фамилията Шорт са и Марк и Джанет Дейвис“, посочват от „Мадара Юръп“.

Oще по темата
"Мадара Юръп“ се представлява в България от Скот Джеймс Пъркинс и Людмил Владимиров Гачев.

Компанията отново уверява, че няма да получи държавни финансови помощи и преференции, а очаква необходимата административна и институционална подкрепа за осъществяването на проекта. „Цялата прилежаща инфраструктура, включително пътища, ВиК и пречиствателни станции, ще бъде изградена от инвеститора и това няма да е за сметка на българските данъкоплатци“, уверява Скот Пъркинс, член на борда на директорите на „Мадара Юръп“.

Компанията уверява също така, че разполага с необходимия капитал за осъществяване на проекта. Оттам съобщиха още, че към представителите на „Мадара Юръп“ не е отправяна покана за участие в заседание на Обществения съвет по екология към Министерство на околната среда и водите (МОСВ) по повод изграждането на комплекса. Предстои официалното представяне на проекта пред медиите.

Междувременно продължават гражданските протести заради предложението за строителство в местността Карадере.

Тази вечер е организирана демонстрация пред Народното събрание, а в четвъртък през деня – и на пл. „Независимост“ пред втората сграда на Народното събрание, където депутатите от комисията по регионална политика ще продължат с обсъждането на промени в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие.

Припомняме, че от коалицията "За да остане природа в България“, заедно с Българската туристическа камара и Българската асоциация за алтернативен туризъм, предложиха парламентът да въведе с промени в Закона за устройството на черноморското крайбрежие забрана за ново строителство в зоните от Натура 2000 за местообитанията, което включва и местността край Бяла. Предложението не беше прието на заседанието на парламентарната комисия по регионална политика през миналата седмица.

За неделя е предвиден и общонационален протест срещу презастрояването по Черноморието.

Повече икономически новини четете в Investor.bg.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

21

boikot

преди 10 години

А аз да припомня, че от коалицията "За да остане природа в България изпълняват частни интереси на Бориславова и Прокопиев. Като им лъснат гимиите на тези тогава ще си говорим.

20

Анонимен

преди 10 години

...СЕФТЕ , НОМЕРА:БРИТАНСКАТА ФАМИЛИЯ Е С 1-3% от целия капитал -----ОСТАНАЛОТО ДО 97% СА НАШИ И РУСКИ КОРКОРБАШИЙ С ПАРИ ОТ ОФШОРКИ!!!ТИЯ ПИЕСКИ СА ОТДАВНА ЯСНИ И ПОЗНАТИ!!!СХЕМАТА Е БЕЗКРАЙНО *** И ПРОСТА!

19

кк

преди 10 години

Финансирането за строителството е осигурено , ама кеша осигурен ли е ? Щото без кеш ,няма стойтелство! Най новото е, че и зелените вече искат кеш !!! За другите е ясно, иначе бетона не става добър. А за обикновенните балъци инвеститорите са приготвили мноооооооого бетон на брега на морето !!!

fallback