Снимка: Bulgaria ON AIR
fallback

Доброволци от доброволческо формирование "Мейдей" България продължават да помагат на пострадалите от земетресението.

"Намираме се в Караташ - това е почти до границата с Турция, 19-ия по големина град в Турция. Борба за оцелели - това е трети ден, в който работим. Правим каквото можем. Включваме се най-вече с издирване на оцелели. Тази сутрин екипът ни е потвърдил намерени 6 живи човека. Тъй като нямаме тежка техника, екипът е започнал с налична такава. Сутринта е пристигнала тежката техника, колеги са ги сменили", каза ръководителят Красимир Каракашев в "България сутрин".

Екипът на България в Турция е общ, подчерта Каракашев. "Това, че сме няколко формирования не ни пречи. В момента сме повече от 30 човека на място. От днес разполагаме с линейка. От снощи и четириног спасител. Български пожарникари от Швеция са разбрали, че има доброволци на място и дойдоха да помогнат", сподели спасителят пред Bulgaria ON AIR.
Oще по темата


Първата сграда, в която екипът насочва усилия, е десет етажен блок. "Колкото и желание да имаме да помогнем - на това нещо се казва палачинка - плоча върху плоча. Не намерихме подход да влезем.  Вчера на две от местата е имало признаци на живот, чували са се звуци. Когато отидохме на терен, само по миризма можехме да локализираме, че на място има трупове. Този преход почти 30 часа с автомобил можеше да бъде спестен. Един час да бяхме по-рано тук - можеше да намерим живи хора", заяви Каракашев.

След стъпването на турска почва екипът веднага е започнал работа, обясни ръководителят на доброволческо формирование "Мейдей" България. "Турската организация има база в този град, пълни се постоянно с екипи. Само снощи дойдоха над 300 човека. Колегите от Израел намериха 7 човека, други колеги в момента изкарват човек. Има надежда", каза той.

По думите му екипът ще остане там още максимум 5-6 дни, тъй като е необходима много сила и енергия.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

10

Иван

преди 1 година

Осатавете ги да умират, като българите в Батак.

9

20 г преди Освобожде

преди 1 година

Реформите на Махмуд II Реформите започват с ликвидиране на еничарския корпус, преминават през пълния разгром на Османската империя в Руско-турската война (1828 1829), последвано от т.нар. Египетска криза и епохата на Танзимата при новия султан. През втората половина на века излиза и Хатихумаюна, но източния въпрос се изостря до краен предел под заплахата от ревизираните с т.нар. Парижки мирен договор (1856) решения на Виенския конгрес. Формално завършват с приемането на османска конституция и поземлена реформа.

8

не четете

преди 1 година

я чети историята, чак след реформите след 1850 в Османската империя /неефективно е било вече управлението/започват да раздават бащиния земя , която са обработвали българи и то в малки количества . Тоест , вече такат процеси на разпад на османската империя

fallback