Снимка: архив, БГНЕС
fallback

В британската столица Лондон се събраха стотици на протест срещу спорното законодателство за мигрантите, докато депутатите го обсъждаха в Камарата на общините, предаде кореспондентът на БНР.

Хората се събраха на площада пред парламента около статуята на Уинстън Чърчил със скандирания: „Какво искаме? Свободен достъп. Кога го искаме? Сега“ и също: „Кой създаде националното здравеопазване? Мигрантите го създадоха“.

Бяха издигнати и много плакати с надписи, приветстващи мигрантите на Острова.

В същото време в парламента депутатите обсъждаха законопроекта на второ четене. Плановете предвиждат да бъдат спрени хора да влизат в Обединеното кралство с малки лодки през Ламанша, за да кандидатстват за убежище, както и да нямат право на повторен достъп, след като веднъж бъдат депортирани.

Законодателството премина второто четене с 312 гласа „за“ и 250 „против“. Някои от депутатите от опозицията излязоха пред парламента и говориха с протестиращите.

59-годишната учителка Денис Толан, пропътувала стотици километри, за да дойде на протеста, е цитирана от „Гардиън“ да казва, че законодателството е „подло, срамно и насаждащо разделение“. Според нея то е в услуга на ксенофобията и не изразява становището на мнозинството британци. Повече от 45 500 души са прекосили Ламанша с малки лодки през 2022 година в сравнение с 28 000 предходната година.

Повече от 160 000 на територията на Обединеното кралство все още чакат решение по своите молби за убежище.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

12

Лорд Спас

преди 1 година

Две куфарчета с пари могат са организират какъвто и да е протест дори и в Англия. Протестирали тия заблудените в подкрепа на НЕЛЕГАЛНАТА ИМИГРАЦИЯ.... Някой мигрант БЕЗ ДИПЛОМИ И ДОКУМЕНТИ БИЛ СЪЗДАЛ ЗДРАВНИТЕ УСЛУГИ.... хахаха. Ама верно ли ве?

11

Реалист

преди 1 година

Колкото и да църкат на площада няма да ги огрее. В Англия управлява каста от ултрабогаташи, които решават нещата. Краля само се разписва накрая. Така беше при Брексит. Не очаквайте нещо по-различно и сега. В момента в Англия се влиза легално с виза и покана за работа/обучение. За по-квалифицираните кадри има изискване за владеене на Английски език. Не ги вълнува от коя част на света си, а какво умееш и с какво може да допринесеш за икономиката.

10

Анонимен

преди 1 година

Кого оплаквате и плюете по ес и други развити държави където и сега ходите да си вадите прехраната а преди време се чудехте как да емигрирате.явно даже и от държавите с най лош начин на живот не желаят да емигрират и останат у нас и други руски сателити както сега така и преди.

fallback