Снимка: архив, Reuters
fallback

Необичайно студено време, донесено от сибирски циклон, цари все още на Апенинския полуостров. Тази нощ падна сняг в южния италиански град Неапол, след което бе затворено местното летище, като и всички училища в града. Това съобщи новинарският сайт "РАИ-нюз 24", цитиран от ТАСС.

Заради обледеняване на пистата и лоша видимост властите на неаполското летище Каподикино спряха временно излитанията и кацанията. Засега не се знае точният брой на закъсняващите полети. Проблеми има и с градският транспорт.

Ден преди това снежна покривка се образува на спящия вулкан Везувий край Неапол. Сега сняг затрупа крайбрежните булеварди и градския център. За последен път жителите на южния град край Неаполитанския залив са видели толкова обилен снеговалеж преди повече от половин век - през 1956 г.

Студеният циклон, наречен от италианците "сибирската буря", все още бушува из централните региони, но се мести в южна посока. Снегът, обилно навалял вчера в Рим, не се топи и днес след мразовитата нощ и поражда проблеми за столичния транспорт. Римското кметство също остави училищата затворени.

Запазват се и рекордно ниските температури - до минус 35 градуса в Северна Италия и до минус 15 в централните райони на полуострова. Синоптиците очакват известно затопляне едва след сряда, но вече предупреждават, че ще последва нова вълна от студ и валежи.

/БТА/

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

До 2 от 1

преди 6 години

Че то за България няма никаква изненада, че зимата ни изненадва всяка година. Това не е новина, за съжаление.

6

До авторката

преди 6 години

*** за зеле нестава от тебе преди 8 години валя сняг в Boshcoreale Napili на 20 км от Наполи е

5

Анонимен

преди 6 години

Последният модел оръжие се изпробва от руснаците. В кравария ги наводни и удари с градушка. Европата я замрази начело с нас но все пак ни пощади. Пусна ни в периферията на оръжието. Все пак сме братя. Както казват старите хора. Брат брата не храни ама го варди.

fallback