Андреас Любиц. Снимка: Reuters
fallback

Вторият пилот от компанията Джърмануингс, заподозрян, че умишлено е разбил самолета А320 със 150 души във френските Алпи, лъжел лекарите, че е в болнични, а през това време летял, пише германският всекидневник "Билд", предаде Ройтерс.

Вестникът цитира източници от следствието, според които 27-годишният Андреас Лубиц е потърсил медицинска помощ заради проблеми със зрението. Той не скрил от лекарите, че работи като пилот, нито че работодателят му е Джърмануингс, но умишлено скрил факта, че все още работи.

Oще по темата

Според документи, с които следователите разполагат, Лубиц е казал, че е претърпял автомобилна катастрофа в края на 2014 г., след която имал проблеми със зрението.

Следователите все още се опитват да установят кое е накарало Лубиц да поеме контрола на самолета, да се заключи в кабината и да не пусне командира на полета и очевидно да разбие самолета в планината.

Според медицинската документация Лубиц е декларирал, че взима медикаменти за лечение на депресия и пристъпи на тревожност и паника, пише "Билд" и уточнява, че става дума за антидепресант и успокоителното Лоразепам.

Авиокомпанията Джърмануингс съобщи вчера, че когато Лубиц възобновил обучението си като пилот през 2009 г., предоставил на авиаторското училище медицински документи, показващи, че в миналото е боледувал от остра депресия. 

/БТА/
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

17

1

преди 9 години

Аз не чета тези легенди за последния самолет. Априори ми е ясно, че става дума за други неща.

16

Анонимен

преди 9 години

Аре стига простотии и смотаняшки заплитания на още лъжи. Бог да пази света от псевдочовеци.

15

Параграф 22

преди 9 години

"Летейки,той се проявяваше като пълен психопат,и получаваше правото да не лети,но възползвайки се от това право,той се превръщаше в нормален и не можеше да се освободи от полети."Цитат от романа Параграф 22 .Книгата е преди всичко критика на бюрократичната американска система, в която не винаги витае разумът.

fallback