Снимка БГНЕС
fallback

Украйна загуби 115 хиляди бойци за два месеца, отказвайки предложението на Путин за мир. Това заяви секретарят на Съвета за сигурност на Руската федерация Сергей Шойгу, позовавайки се на данни на руското министерство на отбраната, съобщават руски медии.

Според него за тези два месеца руснаците са окупирали територия с площ 420 квадратни километра, а въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са загубили повече от 115 хиляди войници.

"И това е голяма цифра - 115 хиляди. Почти 60 хиляди на месец. Въпреки че това можеше да бъде спряно, ако исканията, поставени от нашия президент, бяха изпълнени“, заяви секретарят на руския Съвет за сигурност.

Преди това Шойгу заяви, че Киев по никакъв начин не е отговорил на условията за разрешаване на ситуацията в Украйна, посочени от руския президент.

На 14 юни Путин представи нови мирни предложения за разрешаване на конфликта в Украйна, включително признаване на статута на Крим, ДНР, ЛНР, Херсонска и Запорожка области като части от Русия, установяване на необвързан и безядрен статут на Украйна, нейната демилитаризация и денацификация и премахване на санкциите срещу Москва, пише Труд.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

160

Анонимен

преди 1 месец

Еленовъда шойгу откъде ги знае тези неща? Нали е вече обикновенна секретарка. Сигурно е чул 1 жена на спирката.

159

Анонимен

преди 1 месец

Войната ще свърши така - Русия взема всичко до Днепър + Одеса и Киев. В останалата част Украйна няма армия. За сметйка това има Руски военни бази на постоянна основа. Украйна изплаща репарации на Русия и ако и остане нещо изплаща заемите на ЕС и САЩ.

158

Анонимен

преди 1 месец

За 2 месеца 420 километра, но икономиката им расте с по 5% на година докато света е в криза и с 1 милион санкции. При това без да се напъват. А Украйна обявява 3 пъти по - голям БВП от колкото има само и само да не спрат заемите, че ако ги спрат и войната ще спре. А тогава ще трябва да плащат много репарации. Повече от дълговете към запада.

fallback