Снимка: архив, БГНЕС
fallback

Над 70 милиона американски избиратели са подали гласа си за изборите за президент, насрочени за 3 ноември - повече от половината от броя на гласувалите на предишните избори през 2016 г., сочат данни на Проекта "Американски избори", предаде Ройтерс.

Данните показват рекорден темп на гласуване, който може да доведе до най-високата избирателна активност от над един век и свидетелства както за високия интерес към изборите, така и за желанието на избирателите да намалят риска от заразяване с коронавирус при упражняването на правото си на вот.

Oще по темата

Според професора в Университета на Флорида Майкъл Макдоналд, който е координатор на Проекта "Американски избори", избирателната активност ще бъде около 65 процента, най-висока от 1908 г. насам.

Според социологическо проучване на Ройтерс и на института Ипсос на национално равнище кандидатът на демократите Джо Байдън води пред настоящия президент Доналд Тръмп с 10 процентни пункта. За Байдън заявяват, че ще гласуват 52 процента от анкетираните, а за Тръмп - 42 процента, предаде БТА.

Преди да отпътува на предизборна обиколка в щатите Мичиган, Уисконсин и Небраска, Тръмп отново изрази резерви към влиянието на масовото гласуване по пощата върху честността на изборите. "Би било много, много уместно и много хубаво, ако победителят бъде обявен на 3 ноември, вместо да се броят бюлетини в продължение на две седмици, което е напълно неуместно и не мисля, че е в съгласие с нашите закони", каза Тръмп пред журналисти в Белия дом.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

6

Истината

преди 3 години

За България е добре Тръмп да спечели.Иначе ще си припомним тълпите бежанци от времето на Хюсеин-бараковите войни!

5

Избирател

преди 3 години

Спящият Джо нарече вчера Тръмп-Ейбрахам Линкълн.Днес го нарече Джордж Буш.Утре чакам да го нарече Бойко...

4

Анонимен

преди 3 години

Това не е демокрация ,а излагация.Оставаше само от тоалетната да пуснат гласа си.

fallback