Снимка: Reuters
fallback

Доналд Тръмп започна президентството си до голяма степен по начина, по който водеше предизборната си кампания: С гневни послания в Twitter, обиждане и поредица от объркани и понякога неверни изказвания, след което се преминава към контрол на щетите, пише в. "Ню Йорк таймс".

Проблемът е, че това, което работи по пътя към Белия дом, не винаги работи след влизането на кандидата в него, пише изданието.

Доколкото имаше план да се извлече предимство от първите дни на управлението, когато президентът обикновено е с най-голямо влияние, Тръмп го отхвърли с решението си да спори колко хора са присъствали на полагането му на клетва и да пренаписва историята на отношенията му с разузнавателните служби.

Новите президенти обикновено се затрудняват да превключат от кандидат на държавен лидер и Тръмп не е първият, който губи някаква част от политическата добра воля, която идва с встъпването в длъжност. Бившият президент Бил Клинтън направи труден старт като се захвана с проблеми, които не бяха сред главните в дневния му ред, например гейовете във въоръжените сили, и му трябваше известно време да се научи как да набляга на най-важните си приоритети.

Клинтън обаче в никаква степен не прояви войнствеността и гневността на Тръмп.

Поне в началото Тръмп изглежда се съпротивява на идеята, че трябва да коригира подхода си, след като вече е президент. Войнственият му стил все пак бе печеливша формула, която го вкара в Белия дом. Много негови привърженици го аплодират за това, че се е счепкал с управляващата върхушка, а някои от съюзниците му казват, че всякакви отрицателни реакции няма да траят дълго.

Тръмп е изправен пред предизвикателство, с което малцина от предшествениците му са се сблъсквали. Той спечели победа в избирателната колегия, но не и народния вот и встъпи в длъжност с по-ниска подкрепа в допитванията от всеки друг президент в последно време, отбелязва "Ню Йорк таймс".

"Управлението на Тръмп започна със защита на неверни "алтернативни факти", гласи заглавието на в. "Гардиън", цитирано от БТА.

Доналд Тръмп започна първата си седмица като президент на САЩ в твърдо отбранителна позиция, след като милиони американци излязоха на улицата да протестират срещу избирането му, а Белият дом бе разкритикуван, че нагло лъже обществеността.

Разтърсени от най-масовите политически демонстрации в страната от Виетнамската война насам, Тръмп и съветниците му прекараха невероятен първи уикенд на власт, твърдейки невярно, че рекорден брой хора са присъствали на полагането му на клетва в петък.

На първия си брифинг говорителят на Белия дом Шон Спайсър се развика на журналистите за, по думите му, "целенасочено невярното отразяване" на встъпването в длъжност на Тръмп и заяви, че на медиите ще се търси сметка.

"Това бе най-многобройната публика, която някога е присъствала на встъпване в длъжност, точка", заяви Спайсър в едно от няколко подобни изказвания, които са опровергани от снимки и данни за движение на хора.

Старши съветникът на Тръмп Келиан Конуей заяви за Ен Би Си, че Спайсър просто е предоставил "алтернативни факти". Този израз бе посрещнат с масово изумление, отбелязва "Гардиън".

След отказа на Тръмп да публикува данъчните си декларации, въпреки че многократно обеща да го направи, организацията "Уикилийкс" призова някой да й предостави тези документи, за да може да ги направи публично достояние.

В отговор на твърдението на Келиан Конуей, че американците не се вълнуват от данъчните декларации на Тръмп, вестникът цитира две допитвания - едно от миналата седмица на в. "Вашингтон пост" и Ей Би Си, според което 74 процента от американците, включително 53 процента от републиканците, искат да видят данъчните декларации на Тръмп, и едно от октомври м.г. на Си Ен Ен, според което 73 процента от регистрираните гласоподаватели, включително 49 процента от републиканците, искат да видят декларациите.

Тези данъчни декларации може да покажат мащабите на финансовите интереси на Тръмп по света, включително къде развива търговска дейност, кои са партньорите му и на кого дължи пари, отбелязва "Гардиън".

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

20

ммм

преди 7 години

всъщност Холивуд е гнездо на змии. единственият сериозен човек там беше мел Гибсън но го прогониха. той всъщност доказа през целия свят, че с непрофесионални актьори може да се прави кино не по-зле, а и дори по-добре отколкото с намазаните примадони от Холивуд, от вида на които на повечето хора вече им се повдига. питам ви мадона в последните 10-15 г. творец ли е или изкукала лелка /бабка? защо ми е акъл от нея?

19

Пешо*

преди 7 години

Веднага си го местя кво му е на Тръмп.

18

Няма да ни е скучно

преди 7 години

Абе поне ще се посмеем . . .Да видим как ще се представи и летеца.Той качвал ли се е на самолет или е триел столовете в някоя канцелария?

fallback