Снимка: Facebook
fallback

Осъденият за наркоразпространение Росен Петров-Животното има достъп до социалните мрежи и телефонни услуги, докато изтърпява присъдата си в затворническото общежитие в Казичане.

Докато е зад решетките той качва снимки и статуси във Facebook.

Припомняме ви, че в началото на август миналата година футболна агитка на ЦСКА, предвождана от Гриша Ганчев, нахлу в националния стадион и поиска от Зоналния съвет на Българския футболен съюз да картотекира играчите на армейците. Сред феновете е и Росен Петров, известен като Животното.

Дни след описания в електронни издания като "щурм" Петров отива на море. Така Животното си прекарва времето, в което се оказва, че трябва да е в затвора.

По разпореждане на главния прокурор Петров е прибран в затвора от плажа в Несебър. Тогава прокуратурата разяснява хронологията.

В началото на 2015-а Росен Петров е осъден от Специализирания съд като част от групата за наркоразпространение на Златомир Иванов - Баретата. Петров се признава за виновен и сключва споразумение с прокуратурата. Трябва да прекара в затвора 3 години и 3 месеца. Заедно с тази присъда в сила влиза и друго, двугодишно наказание - през 2004 г. пиян зад волана Петров убил човек по непредпазливост.

Животното обаче остава на свобода известно време, въпреки присъдата си, благодарение на тогавашния ръководител на Специализираната прокуратура Светлозар Костов. Прокурорът отлага влизането му в затвора заради медицинска диагноза, написана само на латински. Според нея той не можел да движи крайник и изпитвал сериозни болки.

Спецпрокуратурата се произнася, че мистериозните болежки не пречат на Петров да лежи в затвора. Въпреки това прокурор Костов решава, че заради заболяването си, макар и неясно какво точно е, Росен Петров трябва да остане на свобода.

Прокурор Костов е наказан дисциплинарно и отстранен от длъжност. Месеци по-късно Висшият административен съд отменя санкцията, а в деня на задържането си Животното създава първия си албум във Facebook, кръстен "Затвор".

"Не е трудно да си вземеш телефон в затвора, може и затворник да го вкара, може и надзирател, може и ти", каза пред bTV Георги Варсамов, познат от "Фермата", който е лежал в затвора.

"Той си е взел телефона, не за да върши престъпления, а за да се чува с близките си. Не виждам нищо лошо някой затворник да се чува с детето или с майка си”, допълни той.

По думите му тарифите да получиш телефон зад решетките варират от 200 до 500 лева, които се плащат еднократно.

От Министерството на правосъдието изпратиха само писмен отговор до bTV, в който обясняват, че не е разрешено на лишените от свобода да използват интернет връзка и няма постъпили сигнали, че Росен Петров-Животното използва интернет.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

31

БТК

преди 8 години

Много лесно може да се реши проблема като се сложат заглушители на сигнала на телефоните, тогава ще ги питам как ще се чуват с "роднините си " . Тия в затвор ли са или на курорт?

30

П.Петров

преди 8 години

Винету не каза ли, че в България няма корупция и направо сме издухали Румъния ?Този прокурор Светлозар Костов сигурно само от съчувствие го е оставил на свобода?Фалшивата диагноза от лекаря и тя от доверие?Две години за убийство от пиян шофьор ? Съдията сигурно и той е повярвал на това мило човешко същество, че промилите бил от сироп за кашлица ?Надзирателите в затвора и те не знаят с каква магия затворници имат телефони и ползват наркотици навярно?Директорът и той сигурно не знае нищо?

29

Анонимен

преди 8 години

Якуза-кючек. Индивид на ниво. От Япония вече превеждат чалга-песни за него. Готвят го за интеграция. Не са срещали до сега такъв 'истински българин-самурай'.А Вие вместо да го подкрепите го оплюхте. Що за народ сме?

fallback