fallback

Експерти предупреждават, че средствата за мълниезащита трябва да се избират внимателно и опасността да не се подценява. Често върху обектите се поставят средства за мълниезащита с ниска цена, но се пренебрегват за сметка на качеството и сигурността.

Oще по темата
"Една мълния, освен че може да убие хора, може да предизвика пожари", коментира експертът Радослав Калчев.

Той добави, че трябва да има повече мълниеприемници, които да създадат или натрупат положителен заряд в зоната на гръмоотвода, за да има по-голям шанс мълнията да попадне върху тях, а не върху защитаваните обекти.

По данни на Националния институт по метеорология и хидрология близо 16 000 мълнии са паднали вчера на територията на цяла България. Само в района на Русе, в радиус от 20 км, са били регистрирани 276 мълнии.

Вижте повече в репортажа на телевизия Bulgaria ON AIR

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

3

Жан Валжан

преди 1 година

Гладът е по-силен от всички мълнии на света.Така че не ни плашете.И още нещо!Удареният от мълния,единственото нещо което е усетил,е изправянето на косата му,и нищо друго.Така че тия гръмоотводи ги предлагайте другаде.Например по крадените хотели по морето.и без това се чудят къде да си дянат краденото.

2

Анонимен

преди 1 година

Броили незнайно как, умножавали, делили и спрямо 276-те гръмотевици край Русе, получили грандиозна цифра за територията на България - цели 16 000 за денонощие. И всичко това за да се наблегне на необходимостта от закупуване на повече и по-скъпи гръмоотводи. Да има навсякъде.

1

Сега

преди 1 година

Да направят отделна агенция за броене на мълниите и ледчетата от градушките и да назначат наши хора експерти с по14к заплата.

fallback