Снимка: БГНЕС
fallback

Всяка година в страната се откриват между пет и петнайсет  нови места за къмпинг настаняване.

Oще по темата
От  асоциацията обаче алармират, че има от нужда от спешни законодателни промени, които да улеснят както летуващите, така и собствениците, съобщи Нова Нюз.

„За да се случат нещата трябва къмпингът да не е в урбанизирана зона. В повечето случаи тази земя е или земеделска или горска. За заграждането на къмпинга е казано в закона, че не можеш да заграждаш горска територия, дори да е ваша, освен в случаите, когато друг подзаконов акт не разрешава това” , коментира Стефан Дечев, собственик на категоризиран къмпинг.

Функцията на кметовете също е много важна, ако искат да подпомогнат този вид туризъм.

„Съответно много лесно с една заповед, с едно гласуване между министерствата, могат да се случат нещата.  Хубаво е да се изгради една обща концепция,  да има една обща стратегия на министерствата",  нека да има ред „допълни Стефан Дечев.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

14

Бриго Бичкията

преди 1 година

Това с платените къмпинги хубаво и ясно, ама оставете и малко място като по белите държави за свободно,диво, безплатно къмпингуване. Земята, тази която не е частна собственост е за всички, свободно да си опънат палатка или да паркират каравана.

13

Ванката

преди 1 година

Детството ми премина на Арапя - поне месец сме карали с палатките. Сега е някакъв абсурд къмпингуването - псевдоприродно, псевдоурбанизирано... и на цената на апартамент с изхранване.

12

П

преди 1 година

Помня преди десет години ходихме на Кара Дере сигурно бяхме поне 7-8 човека с палатки. Като си тръгвахме не оставихме нито един ***, всичко в чували и в контейнерите в село Горица.

fallback